Zarabianie w Internecie jako copywriter

Jednym z popularniejszych zawodów, który można uprawiać online, jest zawód copywritera. Skąd ta popularność? Przede wszystkim stąd, że nie wymaga to żadnego doświadczenia i wykształcenia – wystarczy tylko lekkie pióro, czyli umiejętność szybkiego i spójnego pisania. Nie oznacza to oczywiście, że niedoświadczony copywriter będzie zarabiał tyle, ile copywriter doświadczony, ale oznacza to, że osoba bez uprzedniego doświadczenia może je w tej branży nabyć bez żadnego problemu.

Jakie teksty pisze taki copywriter? Wszystko zależy od klienta – czasami są to teksty do opublikowania na stronie lub blogu, czasami są to tzw. precle, czyli teksty pisane pod roboty wyszukiwarek, wreszcie bywają to hasła reklamowe, recenzje itp. Gdzie szukać zleceń? Zarabianie w Internecie – czy to jako copywriter, czy jako ktokolwiek inny – zawsze wiąże się z dużą konkurencją. Na początek najlepiej zarejestrować się więc na giełdy tekstów – tam bowiem sami wybieramy zlecenia, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać, aż jakiś klient odezwie się do nas. Jeżeli wykażemy się jednak konsekwencją i zbudujemy swoją markę, w końcu role się odwrócą i to klienci będą o nas zabiegać.

Hej! Mam na imię Monika i od wielu lat pracuję jako doradca finansowy. Dlatego świadoma jestem tego, iż wielu z Was mogę pomóc z Waszymi problemami. Będę dzieliła się tu z Wami moimi spostrzeżeniami ze świata biznesu.
error: Content is protected !!