Każdego dnia dochodzi do uszkodzeń iPhonów. Część z nich powstaje samoistnie, ale najczęściej jest to konsekwencja nieodpowiedniego użytkowania posiadanego telefonu. Zdarzają się także sytuacje losowe, które mogą skutkować zbitą szybką lub uszkodzoną matrycy. Bez względu na przyczynę powstania uszkodzeń, ekonomicznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie naprawy urządzenia, nawet wtedy, kiedy zakończył się okres gwarancyjny. Koszt naprawy jest w wielu sytuacjach o wiele niższy w porównaniu do zakupu nowego sprzętu. Dokonując dogłębnej analizy, wskazujemy 5 najczęstszych napraw w iPhone, a także co powinno być decydujące podczas wyboru alternatywnego serwisu Apple

Co najczęściej psuje się w sprzęcie Apple?

Kluczem do długiego czasu użytkowania sprzętów marki Apple jest dokonywanie regularnych czynności serwisowych. Statystyki wskazują, że aż 26% telefonów marki Apple odnotowuje awarię w przeciągu dwóch lat od dokonania zakupu. W rezultacie, awaria urządzenia może spotkać, co czwartego posiadacza urządzenia. Pomimo tego, zainteresowanie iPhone w Polsce nieustannie rośnie. Do grona pięciu najpopularniejszych usterek w iPhone należy zaliczyć:

  • Pękniętą szybkę lub uszkodzenie na obiektywie aparatu - do powstania takich usterek nie potrzeba wiele, wystarczy sekunda nieuwagi, gdy telefon wypada z rąk, a akcesoria ochronne nie dają skutecznego zabezpieczenia. Najlepszym i jedynym słusznym posunięciem jest wymiana szybki na oryginalną część lub wysokiej jakości zamiennik. Z kolei sytuacja zaczyna się komplikować, gdy uszkodzony jest obiektyw, wówczas konieczna jest również wizyta w serwisie. 
  • Problemy z baterią - wraz z upływem czasu użytkowania telefonu, bardzo często pojawiają się problemy z ładowaniem lub bateria zaczyna się coraz szybciej rozładowywać. Dotyczy to wszystkich modeli iPhone. Przyczynia się do tego wzrastająca ilość funkcji. Serwisy w takich sytuacjach decydują się na wymianę baterii na nową, ewentualnie zachodzi konieczność naprawy złącza ładowania. 
  • Zalanie telefonu - trzecią, najczęściej występującą usterką jest zalanie iPhone. Dochodzi do tego w łazience, kuchni, a także na basenie i wystarczy także chwila nie uwagi. Istotna jest szybkość działania, niemal natychmiast należy wyłączyć telefon i osuszyć go od zewnątrz. Nie należy samodzielnie demontować poszczególnych części i korzystać z suszarki lub ryżu. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest przekazanie telefonu do sprawdzonego serwisu, który specjalizuje się w naprawach telefonów iPhone. 
  • Uszkodzenie płyty głównej - w wielu telefonach w naprawach pogwarancyjnych występowały wady płyty głównej, które w zależności od uszkodzenia mogą skutkować utrudnieniem w działaniu albo całkowitym unieruchomieniem sprzętu. Skorzystanie z pomocy dobrego serwisu pozwoli określić stopień uszkodzeń i czy wystarczająca będzie naprawa czy też wymiana płyty głównej urządzenia. 
  • Problemy z wyświetlaczem - równie często do serwisów trafiają urządzenia, które posiadają problemy z niepoprawnie funkcjonującym wyświetlaczem. W większości przypadków dochodzi do zaprzestania działania wyświetlacza po wpływem niskich temperatur. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie wymiany wyświetlacza, który przestał działać w każdych warunkach. 

serwisant naprawiający iPhone'a

Naprawa iPhone tylko w sprawdzonym serwisie

Posiadając iPhone przeznaczony do naprawy z pewnością konieczne będzie przeprowadzenie bardzo dokładnego researchu, który umożliwi wytypowanie najwłaściwszego miejsca. W przypadku iPhonów szczególnie istotne jest aby naprawy uszkodzeń podjęli się specjaliści, którzy posiadają nie tylko wiedzę, ale również i doświadczenie. Należy pamiętać, że coraz nowsze modele są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie, dlatego dla przeciętnego serwisanta pojawiają się niekiedy trudności nie do pokonania. Niewłaściwa osoba może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia urządzenia, co powoduje realizację najgorszego możliwego scenariusza. Kluczowym czynnikiem przemawiającym za wyborem odpowiedniego warsztatu powinny być opinie innych klientów, którzy w przeszłości korzystali z usługi naprawy. Przed podjęciem decyzji warto podpytać wśród znajomych posiadających iPhone, którzy musieli dokonać naprawy. Przykładem serwisu, który doskonale sprawdza się jako alternatywne rozwiązanie do autoryzowanych serwisów jest ibroken.pl. Każdego dnia przeprowadzają wymianę stłuczonych szybek, słabych baterii, czy też naprawę płyty głównej. Bazują w większości na oryginalnych częściach, dlatego czas trwania udzielonej gwarancji jest nad wymiar konkurencyjny.