Spędzanie czasu z przyjaciółmi, relaks po pracy, imprezy domowe - wszystko to jest lepsze z muzyką. Jednym z najprostszych sposobów na dodanie muzyki do wielu pomieszczeń w Twoim domu (i jednym z naszych ulubionych) jest Sonos.

Sonos można łatwo skonfigurować i sterować nim bezprzewodowo za pomocą smartfonu lub głosu. I jest to opłacalne w porównaniu do wynajęcia własnego instalatora. Możemy pomóc Ci zacząć. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby dodać do swojego życia bezprzewodowy dźwięk w wielu pomieszczeniach.

Sonosy do muzyki

Jeśli chcesz wymienić swój obecny system głośnikowy lub dodać muzykę do różnych pomieszczeń, Sonos oferuje różne modele głośników zasilanych (każdy z nich jest dostępny w kolorze czarnym lub białym)

Sonos One(Gen 2)

Sonos One (Gen 2) ma wbudowany Amazon Alexa i Google Assistant sterowania głosem.

Idealny do: mniejszych pomieszczeń, takich jak sypialnia czy jadalnia.

Wbudowane głośniki: 2 głośniki pełnozakresowe

Wbudowane sterowanie głosem: Amazon Alexa i Google Assistant

Umiejscowienie: pionowe; możliwość montażu na ścianie lub stojaku

Dźwięk: Dobrze zbalansowany dźwięk. Czyste szczegóły i szerokie pole dźwiękowe.

Sonos One SL

Świetnie nadaje się do: mniejszych pomieszczeń, takich jak sypialnia czy jadalnia. Sonos One SL jest praktycznie identyczny z Sonos One (Gen 2), za wyjątkiem tego, że nie posiada żadnych możliwości sterowania głosem.

Wbudowane głośniki: 2 głośniki pełnozakresowe

Umiejscowienie: pionowe; naścienne lub stojące

Dźwięk: Dobrze zbalansowany dźwięk. Czyste szczegóły i szerokie pole dźwiękowe.

Sonos Move

Doskonały do: pokładów, patio i słuchania w podróży.

Wbudowane głośniki: 2 głośniki pełnozakresowe

Wbudowane sterowanie głosem: Amazon Alexa i Google Assistant

Umiejscowienie: pionowe; naścienne lub stojące

Specjalne funkcje: The Move jest przenośny, z wbudowanym akumulatorem. Kiedy może połączyć się z domową siecią Wi-Fi, może być częścią systemu multiroom Sonos. Można go również zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie jest używany przenośny głośnik (jest wodoodporny) i używać go jako głośnika Bluetooth.

Sonos Play:5

Play:5 jest idealny do większych pomieszczeń.

Doskonale nadaje się do: dużych pomieszczeń, takich jak salon, apartament, duża kuchnia lub otwarte plany pięter.

Wbudowane głośniki: 6 przetworników zbalansowanych

Rozmieszczenie: pozioma lub pionowa, do montażu na ścianie lub na stojaku

Inne funkcje: Wejście liniowe 3,5 mm i gniazdo słuchawkowe

Dźwięk: Pełen, czysty i przejrzysty, z imponującym basem i szeroką sceną dźwiękową, która sprawia, że ten głośnik brzmi ogromnie

Użyj dwóch bezprzewodowych głośników Sonos w tym samym pomieszczeniu, aby uzyskać większy dźwięk.

Wszystkie głośniki Sonos można ustawić tak, aby działały w parach stereo, zapewniając szeroki obraz stereo i separację lewo/prawo. Jest to świetna opcja dla dużych pomieszczeń, w których pojedynczy głośnik może nie wystarczyć.

Oczywiście, można tylko w parze lubić. Możesz więc sparować dwa Sonosy Jeden głośnik lub dwa głośniki Play:5.

Uzyskaj więcej basu z Sonos Sub

Jeśli naprawdę poważnie myślisz o doskonałym dźwięku z dużą ilością głębokiego basu, zalecamy dodanie do pary głośników Sonos Sub. Sub posiada podwójne głośniki niskotonowe i porty akustyczne, dzięki czemu wypełni niskie częstotliwości. Jest to świetne rozwiązanie dla systemu, który będzie rywalizował z kilkoma całkiem ładnymi zestawami głośnikowo-odbiorczymi (świetnie sprawdza się również w filmach i telewizji - czytaj dalej). Można również sparować Sub z jednym głośnikiem Sonos, choć zalecamy używanie go z parami stereo.

Dodaj Sonos do swojego obecnego systemu stereo

Port Sonos pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet bezprzewodowego przesyłania muzyki z głośników Sonos poprzez istniejący system stereo. Oferuje on cyfrowe i analogowe wyjścia audio, dzięki czemu można podłączyć go do wzmacniacza zintegrowanego, przedwzmacniacza, odbiornika stereo, odbiornika kina domowego lub głośników z zasilaniem.

Masz już mówców? Pobierz wzmocniony odtwarzacz Sonos

Sonos Amp to wszechstronny, wzmocniony odtwarzacz do użytku z każdą parą głośników stereo. Wystarczy podłączyć głośniki do terminali i rozpocząć bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Posiada on również wyjście monofoniczne dla subwoofera, dla systemu audio 2.1.

Można podłączyć telewizor do wzmacniacza Sonos i przesyłać jego dźwięk do innych głośników Sonos w systemie. Posiada on również wejścia analogowe do podłączenia źródła dźwięku, takiego jak odtwarzacz CD, a także wyjście przedwzmacniacza dla zasilanego subwoofera.

Instalacje multiroomowe z głośnikami ściennymi lub sufitowymi

Do zasilania głośników ściennych lub sufitowych w kilku pomieszczeniach można użyć wielu odtwarzaczy muzycznych Sonos Port wraz ze wzmacniaczami stereo lub multiroom. Jest to świetny sposób na cieszenie się muzyką w całym domu, gdy cały sprzęt pozostaje poza zasięgiem wzroku.

Sonos by Sonance architektoniczne głośniki ścienne, sufitowe i zewnętrzne utrzymują wszystko w ekosystemie Sonos. Można jednak użyć głośników ściennych i sufitowych innych marek, dzięki czemu łatwo zintegrować już zainstalowane głośniki z systemem Sonos.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat Jak używać Sonosów z głośnikami sufitowymi i zewnętrznymi, lub zadzwoń do naszej grupy A/V Design pod numer 1.800.555.9407.

Sondy do telewizji i filmów

Jeśli chcesz stworzyć system do pokoju telewizyjnego lub kina domowego, Sonos ma kilka fajnych opcji, które oferują doskonały dźwięk i możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki.

Każda z tych opcji ma swoje własne zalety. Systemy kina domowego Sonos mogą odtwarzać bezprzewodowo muzykę z tych samych źródeł co wszystkie inne urządzenia Sonos. A te paski dźwięku pozwalają na przesyłanie dźwięku z telewizora do urządzeń Sonos w innych pomieszczeniach.

Paski dźwięku Sonos wykorzystują szereg wbudowanych głośników do odtwarzania dokładnego trzykanałowego dźwięku telewizyjnego (lewy, prawy i środkowy kanał). Zapewnia to wyraźne dialogi i dynamiczne efekty dźwiękowe.

Sonos Beam

Wspaniale: gęstość, sypialnie, biura domowe

Wbudowane głośniki: 5 - 1 głośnik wysokotonowy, 4 pełnozakresowe przetworniki

Podłączenie do telewizora: Port HDMI ARC; zawiera adapter, jeśli preferujesz optyczne połączenie cyfrowe

Wbudowana kontrola głosowa: Amazon Alexa i Google Assistant

Rozmieszczenie: Blat szafki lub do montażu na ścianie

Dźwięk: przestronny, mocny dźwięk; przejrzyste dialogi telewizyjne i filmowe

Sonos Playbar

Świetnie nadaje się do: pokoi rodzinnych i salonów

Wbudowane głośniki: 9 - 3 głośniki wysokotonowe i 6 głośników średniotonowych

Podłączenie do telewizora: optyczny cyfrowy kabel audio

Położenie: Blat szafki lub do montażu na ścianie

Dźwięk: Szczegółowy, mocny dźwięk z wyraźnymi dialogami dla filmów i telewizji

Sonos Playbase

Wspaniale: pokoje dzienne, zagęszczone, sypialnie

Wbudowane głośniki: 10 - 3 głośniki wysokotonowe, 6 głośników średniotonowych, 1 głośnik niskotonowy niskotonowy

Podłączenie do telewizora: optyczny cyfrowy kabel audio

Rozmieszczenie: stojak górny szafki - zaprojektowany jako platforma dla Twojego telewizora

Dźwięk: Przestronny, mocny dźwięk z mocnym basem; wyraźne dialogi telewizyjne i filmowe

Rozbudowa systemu kina domowego Sonos

Sonos Sub można sparować bezprzewodowo z każdym z tych pasków dźwięku, aby uzyskać dźwięk 3.1-kanałowy w kinie domowym. Sub dodaje wymiar dźwięku telewizyjnego i filmowego poprzez rozszerzenie i wzmocnienie niskiego rejestru.

Możesz użyć dwóch głośników Sonos One (Gen 2), lub Sonos One SL jako głośników przestrzennych z paskiem dźwięku Sonos. W połączeniu z głośnikiem Sub daje to 5.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego, zapewniający wciągający dźwięk w kinie domowym.

Świetnym sposobem na dodanie głośników przestrzennych jest zakup zestawu głośników Sonos w pakiecie. Oszczędzasz pieniądze i - w zależności od pakietu - możesz dodać więcej głośników do dodatkowych pomieszczeń.