Kiedy pogoda się nagrzewa, większość z nas znajduje coraz więcej powodów, aby być na podwórku. Bez względu na to, czy kopiesz w ogródku, czytasz książkę, czy organizujesz grilla, czas na zewnątrz jest bardziej przyjemny z ulubionymi utworami pod ręką.

Na szczęście jest wiele głośników do zastosowań zewnętrznych, które mogą pomóc zabrać swoje utwory na zewnątrz. Ten przewodnik pokaże Ci kilka różnych opcji, więc możesz zdecydować, które z nich będą wyglądać i brzmieć najlepiej w Twojej wyjątkowej przestrzeni na zewnątrz.

Dwa rodzaje głośników zewnętrznych

Istnieją dwa rodzaje głośników, których zwykle oczekujemy w środowisku zewnętrznym. Można je zamontować na stałe pod okapem, na podwórku lub wokół basenu.

Z drugiej strony, jest wiele zewnętrznych głośników Bluetooth, znanych również jako przenośne głośniki bezprzewodowe, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz.

Podoba Ci się pomysł zainstalowanych na stałe głośników, ale chcesz użyć Bluetooth jako źródła muzyki? Możesz zasilać swoje zewnętrzne głośniki za pomocą odbiornika z wbudowanym modułem Bluetooth.

Zainstalowane na stałe głośniki zewnętrzne

Jeśli chcesz cieszyć się szczegółowym, wciągającym dźwiękiem na pokładzie lub ganku, lub na małym podwórku, najlepszym rozwiązaniem są pasywne głośniki stereo - takie, które otrzymują moc i sygnał z domowego odbiornika. Zewnętrzne głośniki stereo są podobne do głośników wewnętrznych, z dwoma dużymi różnicami:

  1. Potrafią sprostać żywiołom. Wiele głośników zewnętrznych jest odpornych na warunki atmosferyczne, co oznacza, że są w stanie wytrzymać bezpośrednie działanie deszczu, słońca i zimna. Inne głośniki są odporne na warunki atmosferyczne, więc wymagają pewnej ochrony przed deszczem i lodem.
  2. Wyposażone są w uchwyty montażowe. W opakowaniu transportowym z głośnikiem znajduje się specjalny zewnętrzny wspornik montażowy, który mocuje się do boku domu.

Zwróć uwagę podczas składania zamówienia. Niektóre głośniki, takie jak popularny Polk Audio Atrium 4, są dostarczane w parach. Inne, takie jak najlepiej sprzedająca się technologia Definitive AW5500, są wyceniane "w cenie jednego".

Większość głośników zewnętrznych ma także maskownice i obudowy, które można malować, dzięki czemu można je dopasować do swojej kolorystyki.

Głośniki zewnętrzne i Sonos

Wiele osób pyta o głośniki zewnętrzne Sonos. Sonos nie produkuje głośników z zasilaniem do użytku zewnętrznego. Ale to nie powinno powstrzymać Cię przed dodaniem strefy zewnętrznej do sieci Sonos.

Wybierz parę zwykłych głośników zewnętrznych innego producenta. Przełóż z nich przewód głośnikowy do wzmacniacza Sonos Amp umieszczonego wewnątrz Twojego domu.

Jeśli zdecydujesz się uruchomić głośniki wewnętrzne i zewnętrzne z wielostrefowym odbiornikiem kina domowego, port Sonos pozwala na odtwarzanie przez ten komponent także treści z sieci Sonos.

Głośniki w patio i w ogrodzie

Jeśli chcesz słuchać w miejscu, które znajduje się dalej od Twojego domu, poszukaj głośników zaprojektowanych do siedzenia na ziemi lub montażu na palach ziemnych.

Firma Acoustic Landscape™ oferuje pakiety głośników do montażu na palach. Można dodać do 8 głośników satelitarnych, aby rozszerzyć obszar odsłuchu na zewnątrz o ogrody, patia i baseny.

Są one odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można je zamontować na stałe na zewnątrz bez żadnej osłony lub zabezpieczenia. Są lepszym rozwiązaniem niż zwykłe wydmuchiwanie muzyki z boku domu na podwórko. Twoi sąsiedzi mogą tego nie docenić. A muzyka nie będzie zbyt głośna dla osób siedzących bliżej domu.

Niektóre z tych głośników są nawet zaprojektowane tak, aby wtopić się w ich otoczenie zewnętrzne (jak te głośniki "rockowe"). Inne są kompaktowe i zaokrąglone, dzięki czemu nie odwracają wzroku zwiedzających od twojego pięknego krajobrazu.

Niektóre głośniki środowiskowe są zaprojektowane tak, aby były częściowo zakopane w ziemi. Na przykład głośnik Bose FreeSpace® 360P II wykorzystuje unikalną konstrukcję do emisji muzyki w formacie 360 stopni z górnej części głośnika, podczas gdy pozostała część ukrywa się poza zasięgiem wzroku.

Stereofoniczne głośniki wejściowe

Jeśli musisz dodać dźwięk do dużej przestrzeni zewnętrznej, głośniki stereo mogą nie mieć sensu. W końcu, jeśli jesteś na jednym końcu basenu lub podwórka i bliżej lewego głośnika, usłyszysz tylko połowę swojej muzyki. Wtedy właśnie potrzebujesz głośników z wejściem stereo.

Głośniki te mają wejścia zarówno dla lewego, jak i prawego kanału.

Użyj czterożyłowego kabla do głośników z wejściem stereo. Kable te zawierają przewody do wejść lewego i prawego kanału w jednej obudowie.

70-woltowe głośniki i wzmacniacze

Jeśli chcesz, aby muzyka była odtwarzana w kilku dyskretnych strefach na zewnątrz, system 70 V jest mądrym wyborem. Zaprojektowany głównie do użytku komercyjnego, system 70-woltowy może zasilać kilka głośników za pomocą jednego wzmacniacza. Dzięki temu są one bardziej wydajne, a często również łatwiejsze w utrzymaniu budżetu.

Potrzebujesz pomocy przy projektowaniu i wyborze systemu 70-V? Skontaktuj się z naszym komercyjnym zespołem projektantów.

Przenośne głośniki bezprzewodowe

Przenośne, bezprzewodowe głośniki zazwyczaj działają przez Bluetooth®, dzięki czemu możesz bezprzewodowo przesyłać muzykę ze swojego smartfonu lub tabletu. Niektóre mają wbudowany moduł Wi-Fi®, dzięki czemu można przesyłać muzykę z komputerów podłączonych do sieci. Jeśli wybierzesz głośnik z Wi-Fi, upewnij się, że sieć domowa dociera na zewnątrz, do miejsca, w którym będziesz korzystać z głośnika.

Nie wszystkie przenośne głośniki są odporne na warunki atmosferyczne i nie są przeznaczone do pozostawiania na stałe na zewnątrz. Należy zapoznać się ze specyfikacją zamieszczoną na naszej stronie internetowej, aby określić, czy głośnik jest wodoodporny, czy też odporny na warunki atmosferyczne, i zawsze przynosić go do środka, gdy nie jest używany.

Możemy pomóc Ci wybrać

Masz pytania dotyczące wyboru odpowiednich głośników zewnętrznych? Zadzwoń, wyślij e-mail lub porozmawiaj z nami już dziś.

Nasi fachowi doradcy znają się na rzeczy w środku i na zewnątrz. Twój Doradca może wysyłać określone strony Crutchfielda na Twój ekran, oszczędzając Ci dużo czasu podczas przeglądania. W koszyku z zakupami znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do nowego systemu nagłośnienia TV.