Niewiele jest rzeczy przyjemniejszych dla mnie niż słuchanie moich ulubionych albumów przez dobrą parę głośników stereo. Jest to jedna z rzeczy, które celowo wydzielam na czas, kiedy jestem w domu. Poza tym, mam możliwość przesłuchania w biurze wszelkiego rodzaju niesamowitych głośników - to całkiem słodki koncert!

Co czyni te głośniki moimi ulubionymi?

Posiadamy setki różnych półek na książki, głośniki podłogowe i zasilane głośniki stereo. Jest ich tak wiele, że trudno jest je zawęzić. Stworzyłem tę krótką listę moich ulubionych, aby pomóc ci dokonać wyboru.

Mój wybór opiera się na moich doświadczeniach słuchowych, ocenach i recenzjach oraz opiniach, które otrzymaliśmy od naszych klientów. Nie jest to bynajmniej wyczerpująca lista, ale podkreśla ona niektóre z najlepszych opcji dostępnych w różnych rozmiarach i zakresach cenowych.

Najlepszej jakości głośnik podłogowy - Polk Audio RTi A7

Przez lata głośniki Polk Audio były uwielbiane przez naszych klientów. I nie bez powodu - oferują czysty, naturalny dźwięk i zapewniają świetną jakość dźwięku za pieniądze.

Trójdrożny głośnik podłogowy RTi A7 jest doskonałym przykładem głośnika, który dostarcza WAY więcej dźwięku niż może sugerować jego cena. Nic dziwnego, że po 12 latach noszenia RTi A7 nadal jest to jeden z naszych najpopularniejszych głośników.

Użyj pary tych najwyższej klasy wież w niedrogim systemie stereo, lub jako przednie kanały systemu kina domowego Polk.

Głośnik półkowy o najlepszej wartości - ELAC Debiut 2.0 B6.2

Firma ELAC cieszy się zasłużoną reputacją zarówno wśród krytyków branżowych, jak i klientów, dzięki swojej ofercie wysokiej jakości głośników o wysokiej wartości.

Debiut 2.0 B6.2 to druga odsłona popularnego modelu regałowego firmy. Oferuje ulepszoną 1-calową jedwabną kopułkę wysokotonową, zapewniającą rozszerzone pasmo przenoszenia wysokich częstotliwości, oraz ulepszony 6-1/2-calowy głośnik niskotonowy z włókien aramidowych, zapewniający gładkie średnie i mocne basy.

Fani firmy ELAC wiedzą, że znany projektant głośników Andrew Jones od samego początku był u steru Debiutanckiej Serii. Sam Jones zaprojektował magnesy, głośniki niskotonowe, zwrotnice i obudowy dla każdego z głośników Debiutu, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości komponentów bez dodatkowych kosztów związanych z outsourcingiem części i materiałów eksploatacyjnych.

Najlepszy niskonakładowy stojak podłogowy - Technologia BP-9060 -

Głośnik podłogowy BP-9060 firmy Definitive Technology ma wiele do zaoferowania. Unikalna dwubiegunowa konstrukcja tej wieży wykorzystuje przednie i tylne tablice głośnikowe, aby zapewnić przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk.

BP-9060 może naprawdę przynieść również basy. Ma wbudowany bezpośrednio w obudowę 10", 300-watowy, boczny subwoofer zasilany energią elektryczną. Ten aktywny głośnik niskotonowy porusza się w parze z dwoma 10-calowymi pasywnymi grzejnikami, które razem zapewniają głęboki, mocny bas bez konieczności stosowania zewnętrznego subwoofera.

Para BP-9060s tworzy olbrzymi system hi-fi o niewielkich rozmiarach z ogromną sceną dźwiękową. Są one również doskonałe jako przednie kanały systemu kina domowego. Dodaj moduły głośnikowe Dolby Atmos ® na górze każdego głośnika do zanurzenia efektów napowietrznych.

Najlepszy głośnik regałowy o małych wymiarach - MartinLogan Motion LX16

Głośniki regałowe Motion LX16 firmy MartinLogan stały się hitem wśród naszych klientów - i to nie bez powodu. Tworzą one oszałamiająco naturalny, transparentny dźwięk, nie zajmując przy tym wiele miejsca.

Te atrakcyjne cenowo głośniki nie tylko dobrze brzmią, ale są również efektowne wizualnie. Każdy z nich posiada wykończenie meblowe o wysokim połysku. A ich magnetycznie przymocowane perforowane stalowe kraty nadają stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu, w którym je zainstalujesz.

Szczególnie podobają mi się te głośniki do małego salonu lub systemu sypialni.

Najlepszy głośnik podłogowy klasy high-end - Bowers & Wilkins 702 S2

Firma Bowers & Wilkins rozpoczęła swoją działalność w latach 60-tych. A przez ostatnie 50 lat brytyjski specjalista ds. hi-fi zachwycał klientów innowacyjną konstrukcją głośników i inną światową jakością dźwięku.

702 S2 jest doskonałym przykładem na to, dlaczego audiofile tak bardzo kochają Bowers & Wilkins. Para tych znakomitych głośników wieżowych oferuje wyjątkowo żywe doznania słuchowe, częściowo dzięki trójdrożnej, pięciostrumieniowej konstrukcji oraz unikalnej, montowanej od góry obudowie głośnika wysokotonowego.

Najlepszy głośnik regałowy klasy high-end - Bowers & Wilkins 705 S2

Jeśli zależy Ci na wierności, jaką oferują 702 S2s, ale w mniejszym opakowaniu, 705 S2s są fantastycznym wyborem dla Twojego pokoju odsłuchowego. Te piękne głośniki oferują ogromną scenę dźwiękową, wraz z precyzyjnym obrazowaniem muzycznym, które pozwala na słyszenie instrumentów w przestrzeni w taki sam sposób, jak przed zespołem na żywo.

Używaj tej pary z pewnością jako część audiofilskiego systemu stereo lub jako przedni lub tylny kanał systemu dźwięku przestrzennego Bowers & Wilkins serii 700.

Umieść je na statywie, aby uzyskać najlepsze osiągi.

Właściwe rozmieszczenie głośników jest kluczowe dla uzyskania najlepszych osiągów 705 S2. Polecam zakup Bowers i pasujących do nich podstawek pod głośniki FS-700 S2 firmy Wilkins, abyście mogli ustawić głośniki w swoim pokoju i uzyskać najlepszy możliwy dźwięk. Pomagają one również wyeliminować niepożądane wibracje oraz

Najlepsze głośniki z zasilaniem bang-for-the-buck - Audioengine HD3

Nie każde pomieszczenie lub system wymaga dużych głośników z oddzielnym wzmacniaczem. Przykładem może być Audioengine HD3 - para zasilanych głośników stacjonarnych, które oferują ogromny dźwięk bez zajmowania tony przestrzeni w Twoim pokoju.

HD3 mają wbudowane wzmocnienie, więc do ich zasilania nie jest potrzebny osobny wzmacniacz lub odbiornik. Ponadto, Bluetooth® pozwala na przesyłanie muzyki bezpośrednio z telefonu lub komputera.

Te małe głośniki doskonale nadają się do pokoju akademika lub domowego biura. Polecam użycie pasujących podstawek do głośników biurkowych DS2, aby ustawić głośniki wysokotonowe pod kątem do uszu w celu uzyskania najlepszego dźwięku.