Nadszedł wreszcie dzień, w którym irlandzcy rockowcy U2 zagrają swój pierwszy w historii koncert w mieście. Wysoka cena biletu nie odstrasza fanów, którzy zobaczą zespół we własnej osobie, bo każdy fan U2 liczy dni, godziny, w których Bono i jego koledzy z zespołu wchodzą na scenę i rockują całą noc.

Szósty album U2 "The Joshua Tree" wydany w marcu 1987 roku stał się najszybciej sprzedającym się albumem w historii brytyjskiej listy przebojów, sprzedając się w pierwszym tygodniu wydawania w nakładzie prawie 250.000 egzemplarzy i nic dziwnego, że trasa U2: The Joshua Tree Tour została nazwana imieniem tego albumu.

To było radio, występy na żywo i trasy koncertowe, które dały U2 filmik, aby uczynić go naprawdę dużym, zanim Drzewo Jozue ujrzało światło dzienne. Nikt nie może zapomnieć dotyku gospel do ich mega hitu nadal nie znalazłem tego, czego szukałem, który miał nawiedzające gitarowe riffy i utrzymująca się melodia.

To samo dzieje się z Tobą lub bez Ciebie, gdzie Bono daje świetny pokaz swojego tenorowego wokalu wspartego wspaniałą instrumentacją. Ale to, co wywołało wielką furorę w Los Angeles, to fakt, że zespół postanowił wykonać ten utwór i sfilmować swój teledysk na dachu. Cały ten wysiłek opłacił się, gdy utwór zdobył nagrodę Grammy za najlepsze wykonanie teledysku.

Pomysł na nazwę albumu wyszedł od holenderskiego fotografa Antona Carijina, który widział drzewo stojące samotnie w opuszczonym miejscu podczas pobytu w pokoju hotelowym. Na DVD z wykonania Drzewa Jozuego stwierdził. "I found out that it was a Joshua tree.

Pomyślałem, że możemy wykorzystać to drzewo od przodu osłony intarsji aż do tyłu. Następnego ranka, pokazałem Bono i dałem mu pomysł. Odwołał się do Biblii i nazwa została nadana do albumu." Raport ujawniać że Anton zawsze utrzymywać the imię the drzewo jako Yoshua zamiast Joshua.

Album był największy dla U2, który magazyn TIME określił jako "Rock's Hottest Ticket", górując nad listami przebojów Billboardu i zdobywając dwie nagrody Grammy za Album Roku i za najlepszy rockowy występ w 1988 roku.

Skromne początki U2 rozpoczęły się jednak pod koniec lat 70-tych, kiedy to perkusista Larry Muller, który miał pierwotny pomysł utworzenia zespołu w 1976 roku, połączył w sobie basistę Adama Claytona, wokalistę Paula Davida "Bono Vox" Hewsona (co po łacinie oznaczało "piękny głos") i gitarzystę Dave'a "The Edge" Evansa, którzy spotkali się w Dollfin's Mount Temple School. Pierwotnie byli "The Larry Mullen Band", ale do 1978 roku szybko osiedlili się w U2, a każdy z nich przyjął ich imiona, co miało stać się ich powołaniem.

Czwórka uwolniła się od sekciarstwa religijnego, co w introspekcji postrzegają jako niezmieszane błogosławieństwo. Początki zespołu były silnie dotknięte przez punk i Nową Falę.

Minęło półtora roku zanim zespół zagrał w Londynie i kolejne sześć miesięcy zanim ich bujność i wytrwałość opłaciły się. Z pomocą menedżera Paula McGuiness'a, U2 szybko zaczęło budować w rodzimym Dublinie, grając w małych lokalach.

Wkrótce zaczęli rządzić światem grając w Ameryce i Europie i wydali takie albumy jak Boy, October, War, który miał singiel New Year's Day, który był znaczącym przebojem. Zespół wycofał się do Irlandii, by rozpocząć nagrania z Brianem Eno i Danielsem Lanolsem.

Owocem tej współpracy jest The Unforgettable Fire, album, który osiągnął status nr 1 na całym świecie z dwoma utworami składającymi liryczny hołd Martinowi Lutherowi Kingowi Jr - Pride (W imię miłości) stając się ulubionym na całym świecie i MLK. Na Live Aid Concert w 1984 roku, Bono ukradł koncert na Wembley w Londynie.

Stadion. Następnie U2 ostatecznie ustanowiło status gwiezdny, stając się legendarnym w oczach wielu ludzi z Grzechotką i Humem.

W latach 90-tych U2 podjęło się muzycznej renowacji, włączając alternatywny rock, techno dance i kawałki elektroniki do swoich trzech albumów, a mianowicie Achtung Baby, Zooropa i Pop, ten ostatni, który stworzył singiel Discotheque. Pop pokazał zupełnie nową technikę produkcji z tego, z czego zespół był znany, wykorzystującą pętle, maszyny perkusyjne i sekwencjonowanie.

Po tym, jak chłopcy stali się gwiazdami filmowymi za pośrednictwem filmu "Grzechotka i hum", wzięli swoją filmową muzykę, gdy Hollywood zadzwonił. Znani ze swoich pikantnych teledysków, z dramatycznymi pejzażami dźwiękowymi, które budują się przed otwarciem na wielkie, wypełniające dolinę, wirujące o 360 stopni haki.

(Where the Streets Have No Name, Vertigo) the moody, synth-and-bass textures (Elevation), they surely have the 'reel' thing from songs like Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me (Batman Forever), Golden Eye (Golden Eye), Mission Impossible Theme, The Ground Beneath

Zobacz także: U2 teksty piosenek i tłumaczenia