Połączenie innowacyjności, funkcjonalności i designu stanowi rdzeń wszystkich urządzeń domowych, które są licznie polecane. Jest to szczególnie istotne w przypadku sprzętów wykorzystywanych na co dzień. Odnosi się to również do wyciskarek, które ze względu na swoje funkcje nie tylko mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia, ale także podwyższyć komfort użytkowania. Wybierając domową wyciskarkę obrotową należy przez lupę przyglądać się oferowanym funkcjom i posiadanym parametrom, ponieważ często producenci przeszacowują możliwości oferowanych urządzeń, co rzutuje na przyszłe wykorzystywanie. Wśród sprzedawanych wyciskarek, sprzętem godnym uwagi jest Hurom H100s. Przedstawiamy jej główne atuty i wskazujemy, czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową hurom H100s

Hurom H100s: wyciskarka do soków klarowanych i gęstych

Powstanie wyciskarki Hurom H100s poprzedzone było wieloletnimi doświadczeniami i szeregami innych urządzeń. Marka Horum swoje wyciskarki produkowała już w 1974 roku, stąd też obecnie wytwarzane produkty stanowią połączenie doświadczenia, prostoty i technologii. Hurom H100s wyróżnia się niespotykanym designem i funkcjonalnością. Przy pomocy tej wyciskarki można stworzyć soki, które będą bogate w wartości odżywcze. Są one uwielbiane zarówno przez dorosłych jak i nawet najwybredniejsze maluchy. 

W wyciskarce Hurom H100s wykorzystano technologię EASY STT, pozwalającą na miażdżenie owoców na wolnych obrotów. Dzieje się tak ze względu na powolne obroty wału ślimakowego, w efekcie nie są wytracane cenne substancje. Na uwagę zasługują także nowatorskie filtry, które zastąpiły metalowe sitka. Umożliwiają perfekcyjne oddzielenie pulpy od wytworzonego soku. W soku nie znajdują się żadne kawałki owoców, uzyskując niespotykaną klarowność. Poza filtrem do soków klarownym, w urządzeniu znajduje się także filtr do soków gęstych. W przeciwieństwie do tego pierwszego filtra, posiada delikatnie szersze szczeliny, które pozwalają na zagęszczenie soku. Taki sok rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych dzieci.

Wyciskarka Hurom H100s jest niebywale łatwa w obsłudze. Nie zachodzi konieczność drobiazgowego zapoznawania się z instrukcją obsługi. Spowodowane jest to także prostą budową. Całość można złożyć w ciągu 5 sekund, żeby sprzęt był gotowy do pracy. Łatwość montażu sprzyja codziennemu użytkowania urządzenia. Szybkie uzyskanie soku motywuje do porannego przygotowywania porcji cennych substancji odżywczych. 

hurom 100s

Hurom H100s z przystawką do lodów

W wyposażeniu wyciskarki Hurom H100s znajduje się także jeden dodatkowy element, który wcześniej był bardzo rzadko spotykany w zestawie z wyciskarką obrotową, choć z pewnością jest niezwykle ważną częścią. Mianowicie jest to przystawka do lodów. Przystawka do lodów w Hurom H100s jest potrzebna do mielenia i rozdrabiania mrożonych owoców. Jest niezastąpiona w okresie letnim, kiedy znacząco wzrasta ochota i zapotrzebowanie na orzeźwiające lody i ochłodzające deserki. 

Wyciskarka Hurom H100s jest urządzeniem, które doskonale wypełnia swoją podstawową funkcję, a do tego umożliwia swobodne eksperymentowanie w kuchni. Z pewnością obok funkcjonalności, wiele osób przyciąga bardzo ciekawy design. Charakteryzuje się on przede wszystkim nowoczesnością, ale z powodzeniem dopasowuje się do różnych aranżacji kuchennych. Ten model wyciskarki wolnoobrotowej występuje w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i beżowym. Nowoczesny wygląd idzie w parze z wysoką jakością materiałów. Sprzęt wytworzono ze szkła akrylowego i ultem, co stanowi swoistą gwarancję długiej żywotności. 

Niekwestionowanym atutem wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H100s jest ułatwienie w czyszczeniu urządzenia. W urządzeniu znajduje się misa, która pozwala na swobodne otwarcie dolnego wylotu powstałej pulpy. Projektanci skupili się także na kształcie misy, który cechuje się unikalnym kształtem dna. Nie występują w nim jakiekolwiek szczeliny lub zagłębienia, które zbierałyby pozostałości wykorzystanych owoców. Rozłożenie wyciskarki na poszczególne elementy jest niezwykle proste, jednocześnie możne je łatwo i szybko umyć pod strumieniem bieżącej wody. Ta wyciskarka zadowala osoby, które obawiały się żmudnego czyszczenia urządzenia. Dodatkowo zastosowano także silikonową uszczelkę w wałku ślimakowym, która pozwala na uzyskanie dodatkowej ochrony przed zbieraniem się pulpy. Uszczelka znajduje się wewnątrz wałka ślimakowego. Ma ona za zadanie zapobieganie gromadzenia się resztek na dnie misy, a także na spodzie wałka ślimakowego. W rezultacie te newralgiczne miejsca zostały odpowiednio zabezpieczone.