YouTube to popularna usługa internetowa. YouTube to strona, która umożliwia nam oglądanie różnych filmów. Każdy użytkownik może również coś zamieścić. Na YouTube bardzo popularna jest muzyka. Nie ma możliwości słuchania jej na naszych telefonach bez internetu, przynajmniej jeśli nie mamy opcji Premium. Za każdym razem jesteś zmuszony do pobierania swojej ulubionej muzyki i filmów. To może szybko wyczerpać pakiet transmisji danych. Tylko jeśli nie chcemy płacić za usługę premium kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Pokażemy Wam jak pobierać muzykę i filmy z YT nie płacąc za to.

Czy pobieranie treści z YouTube jest legalne?

Pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie, czy pobieranie muzyki i filmów z YouTube jest legalne. Być może zastanawiałeś się również nad prawem dotyczącym pobierania treści z internetu.

Znamy dwie możliwe odpowiedzi na to pytanie. Więcej na: https://spokeo.pl

Jeśli pobierasz treści bezpośrednio od twórcy, to pobieranie treści z YT jest legalne. Jeśli twórca udostępnił ją na swoim kanale z prawami autorskimi, lub jeśli została ona udostępniona na kanale, który posiada prawa autorskie twórcy.
Nielegalne jest pobieranie treści ze źródła, które nie posiada praw autorskich lub udostępnia je bez pozwolenia. Prawo jasno określa, że nie można udostępniać pobranego filmu lub ścieżki dźwiękowej z YouTube. Mogą być one pozostawione wyłącznie do użytku osobistego.

Jak pobierać filmy, muzykę i inne treści z YouTube? Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Niektóre pozwalają na pobranie tylko filmu, a inne pozwalają na pobranie całej ścieżki dźwiękowej. Możesz również pobrać ścieżkę dźwiękową i wideo w tym samym czasie za pomocą niektórych narzędzi. Pokażemy Ci wszystkie opcje, abyś mógł wybrać, która z nich najbardziej Ci odpowiada. Przejdź tu: YT MP3

Pobieranie z YT za pomocą przeglądarki

Jest to prosta, ale dobrze znana metoda. Po wybraniu wideo do pobrania, dodaj dwie litery "ss" do adresu URL. Kliknij Enter, aby przejść do strony pobierania. Następnie możemy wybrać format i jakość pobieranego filmu.


Dzięki tej opcji możemy pobrać film tylko w takiej samej jakości, w jakiej znajduje się on na YouTube. Inne serwisy stosują podobną zasadę.

Takich stron jest bardzo dużo. Są to najbardziej znane i promowane strony w wyszukiwarce Google. Pozwalają nam wybrać pomiędzy muzyką a filmem, który jest do niej dołączony. Zasada ich działania polega na skopiowaniu adresu URL filmu, a następnie wklejeniu go w odpowiednim oknie. Następnie klikamy przycisk Konwertuj lub, w zależności od tego, na jakiej stronie się znajdujemy, wybieramy żądany format pliku. Strona przekonwertuje wideo na adres URL i przeniesie cię na stronę pobierania. Następnie możesz pobrać muzykę lub wideo, które chcesz z YT.

Każda przeglądarka ma możliwość pobierania dodatków lub rozszerzeń. Możesz wyszukać "Downloadery" dla różnych usług, takich jak Instagram, Facebook i YouTube. Nie będziemy o nich pisać, bo nie są tak dobre, jak byśmy chcieli. Mogą też być trudniejsze w użyciu niż te, które udostępniliśmy. Jeśli ktoś naprawdę tego potrzebuje, może kliknąć odpowiednie rozszerzenie zakładki w przeglądarce, aby znaleźć to, które mu odpowiada.

Aplikacje Windows do pobierania muzyki i filmów z YouTube
Wiele aplikacji, które pozwalają na pobieranie muzyki lub filmów z YT, jest bardzo podobnych do tych, które wymieniliśmy. Mamy pełne aplikacje, które mogą obsługiwać więcej stron niż YouTube. Zamiast ich szukać, mamy je zainstalowane. Można je również pobierać w różnych formatach, w tym MP3, MP4, AVI i MKV. Aplikacje pozwalają nam również konwertować pliki zapisane na naszych urządzeniach.

Tylko do pobierania plików (filmów, ścieżek dźwiękowych)

  • 4k Video Downloader
  • YTD Video Downloader
  • Unsip,
  • Aplikacje z większą ilością funkcji
  • 5KPlayer - Ten odtwarzacz multimedialny może odtwarzać filmy w wysokiej rozdzielczości, takie jak 4K i 5K. Obsługuje streaming z urządzeń Apple do Apple TV oraz konwersję plików.
  • WinX HD Video Converter Deluxe jest podobną aplikacją do poprzedniej, ale jest zależna od procesora. Obsługuje procesory wielordzeniowe, więc będzie konwertować pliki znacznie szybciej, jeśli masz wiele rdzeni.
  • videoder

Jak pobrać filmy MP4 z Youtube na Maca?

Istnieją dwie opcje. Możesz użyć przeglądarki Safari, aby uzyskać dostęp do dowolnej z powyższych witryn. Możesz też użyć aplikacji takiej jak MacX YouTube Downloader. Działa ona dokładnie tak samo jak pozostałe. Jest łatwy do zainstalowania. Skopiuj link, wklej go w oknie, następnie wybierz pożądaną jakość, a na koniec pobierz plik.

Pobieraj muzykę i filmy z YouTube na swój telefon
W sklepach Google Play lub Apple App Store jest wiele darmowych aplikacji, które pozwalają nam na pobieranie z YouTube. Każda z aplikacji działa w inny sposób, dlatego nie będziemy się na nich skupiać w tym poradniku. Wyszukujemy aplikację w Google Play lub App Store, pobieramy ją, a następnie akceptujemy wszystkie okna. Ostrzeżenia o możliwości uszkodzenia urządzenia nie są istotne. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami podanymi przez pobierającego. Oto kilka przykładów.

Pobierz tę aplikację dla telefonów z systemem Android:

Free MP3 Downloader Music; YouTube Player
Konwerter wideo na MP3 - konwerter mp3
Mp4 video downloader - Pobierz video w formacie mp4,

Najlepsze aplikacje nie są dostępne w sklepie Google Play. Bezpieczniej jest pobierać te aplikacje z oficjalnych stron ich producentów. Więcej na: https://spokeo.pl/tech