Ostatnie badania wykazały, że każdego roku ginie 70 milionów telefonów. Bez karty SIM, lokalizacji GPS lub dostępu do Internetu, może się wydawać, że wszystko jest stracone, gdy telefon zaginie. Ale czy wiesz, że możesz użyć numeru IMEI do śledzenia utraconego telefonu z systemem Android?


IMEI (International Mobile Equipment Identity) to unikalny 15-cyfrowy kod zatwierdzony przez GSMA, podobnie jak certyfikat tożsamości Twojego telefonu. Za każdym razem, gdy telefon korzysta z określonej sieci w celu wykonania lub odebrania połączenia, wysłania lub odebrania wiadomości, jego numer IMEI jest automatycznie nadawany i śledzony. Ponieważ policja i dostawcy usług mają bazy danych, gdzie te numery identyfikacyjne należą do czarnych i białych list, właściciel może zgłosić swój numer IMEI i czarną listę po kradzieży. Czytaj więcej na: https://lokalizo.pl

W naszym codziennym życiu niektórzy używają lokalizatora GPS Bluetooth, aby zlokalizować pobliskie smartfony - jednak to podejście ma ograniczenia związane z odległością.

Jeśli, niestety, telefon został zabrany poza zasięgiem 10 metrów, użyj numeru IMEI i lokalizatora antykradzieżowego, aby dowiedzieć się, gdzie się znajduje i zamienić go w cegłę dla złodzieja.

Uzyskaj numer IMEI telefonu z systemem Android

Znajomość liczby jest prosta. Najszybszym sposobem jest wybranie *#06#, polecenia przywołującego unikalny identyfikator.

Innym prostym sposobem na znalezienie numeru IMEI jest nawigacja przez "Ustawienia" i dotknij "O telefonie", aby sprawdzić numer IMEI telefonu z Androidem.

W większości przypadków numer IMEI znajduje się z tyłu telefonu lub pod wyjmowaną baterią. Jeśli telefon został zgubiony, ale jego opakowanie zostało zachowane, można znaleźć numer IMEI na etykiecie.

Istnieje wiele aplikacji do wyszukiwania telefonu dostępne w Google Play, takie jak AntiTheft App & IMEI Tracker All Phone Location, Find My Lost Phone, Find My Device, SeekDroid: Find My Phone, i tak dalej. Większość z nich można aktywować za pomocą wysłanego SMS-a; niektóre obsługują wykorzystanie numeru IMEI. Weźmy na przykład pierwszy z nich.

Kliknij tu, aby przeczytać więcej: Namierzanie telefonu


Krok 1: Szukaj IMEI tracker w Google Play, znaleźć "AntiTheft App & IMEI Tracker Wszystkie lokalizacje telefonu" na telefonie. Upewnij się, że Twój telefon działa pod kontrolą systemu Android 4.4 lub nowszego. Następnie rozpocznij instalację aplikacji.

Krok 2: Naciśnij "kontynuuj", aby przejść dalej po obejrzeniu krótkiej reklamy. Ten wolny IMEI tracker App jest wielki, ale jedynym problemem jest to, że zawiera reklamy, które trzeba oglądać. Niestety nie możesz pominąć reklam, jeśli wideo jeszcze się nie załadowało, nie będziesz mógł przejść do następnego kroku.

smartfon

Krok 3: Wprowadź numer IMEI swojego zagubionego telefonu z Androidem, sprawdź swoje dane i dotknij "Śledź". Pojawi się małe okno z listą lokalizacji, wskazujące położenie i bliskość telefonu.

Używanie numeru IMEI do śledzenia utraconego telefonu nie jest jedyną funkcją urządzenia śledzącego IMEI. Istnieje również kilka ważnych funkcji antykradzieżowych, o których warto wiedzieć.

Aby jeszcze lepiej chronić swoje urządzenie - i zanim zostanie ono skradzione - powinieneś ustawić i zapamiętać swój numer PIN. Następnie możesz kontrolować skradziony telefon wysyłając odpowiednie kody, aby wywołać alarm, wysyłać SMS-y o jego lokalizacji w czasie rzeczywistym, synchronizować dane z urządzeniem, którego używasz i wiele więcej.

Jeśli wolisz korzystać z komputera, może być zainteresowany w Jak śledzić Lost Android Phone na komputerze. Artykuł jest instrukcją, jak korzystać z Android Service Manager do śledzenia utraconego telefonu Android.

Wynik końcowy

Podany w telefonie numer IMEI jest trudny, ale może być zmieniony przez złodziei za pomocą profesjonalnych narzędzi. Po zmianie telefon nie jest już identyfikowany przez sieć jako ten sam.

Znaj swój numer IMEI z wyprzedzeniem i nigdy nie czekaj, aż będzie za późno, gdy telefon zostanie skradziony lub zgubiony. Zgłoś swój numer IMEI na policję, poproś swojego dostawcę usług o jak najszybsze zablokowanie wszystkich usług na Twoim zagubionym telefonie. Więcej na: https://lokalizo.pl/jak-namierzyc-telefon-bez-wiedzy-wlasciciela