Nasze domy są wypełnione szeregiem inteligentnych urządzeń. Głośniki sterowane głosem, telewizory, inteligentne oświetlenie, systemy do gier, termostaty - każdy spragniony szybkiego, niezawodnego Wi-Fi®. Nie wspominając o mnóstwie smartfonów, tabletów i komputerów, które konkurują o kawałek Twojego sygnału Wi-Fi.

Brzmi znajomo?

Solidna sieć domowa ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania wszystkich Twoich inteligentnych urządzeń. Polega ona na dwóch kluczowych elementach:

  1. Szybki serwis internetowy
  2. Szybka sieć Wi-Fi obejmująca cały Twój dom

Czy obecnie występują opóźnienia, opóźnienia lub przerwane połączenia? Jeśli tak, Twoja sieć jest prawdopodobnie spowodowane aktualizacją.

Dobra wiadomość jest taka, że modernizacja sprzętu sieciowego nie musi być bolesna. W rzeczywistości, nowsze systemy Wi-Fi posiadają ustawienia oparte na przeglądarce, które sprawiają, że jest to całkiem proste.

1. Szerokopasmowy Internet jest podstawą silnej sieci

Aby uzyskać szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu, potrzebujesz najpierw silnego, niezawodnego połączenia internetowego. Dla uzyskania najlepszej wydajności zalecamy Internet kablowy lub usługę światłowodową. Skorzystaj z usług lokalnych dostawców usług, aby sprawdzić, jakie pakiety i oferty są dostępne.

Masz już szybki internet?

Jeśli masz już szybki serwis, upewnij się, że otrzymujesz prędkość pobierania, za którą płacisz.

Podłączyć komputer do modemu za pomocą kabla Ethernet, i uruchomić test prędkości, aby zmierzyć wydajność. Jeśli otrzymujesz prędkość, którą ma zapewnić Twój plan, następnym krokiem jest przetestowanie Wi-Fi.

Użyj aplikacji Ookla Speedtest, aby zmierzyć prędkość pobierania Wi-Fi w całym domu. Porównaj wyniki z tym, co zmierzyłeś na komputerze przewodowym. Jeśli prędkość pobierania spada lub jeśli w niektórych miejscach masz plamiste połączenia, winny jest Twój router Wi-Fi. Zanurzymy się w tym następnym razem.

2. Uzyskiwanie silnego sygnału Wi-Fi w całym domu

Twoja sieć Wi-Fi powinna zapewniać wystarczającą przepustowość, aby obsługiwać bezprzewodową muzykę, gry online i strumieniowe transmisje 4K - zwłaszcza gdy wszystkie te czynności odbywają się w tym samym czasie. Płynne, nieprzerwane działanie w każdym pomieszczeniu zależy od siły Twojego sygnału bezprzewodowego.

Jeśli masz dom parterowy lub małe mieszkanie, jeden bezprzewodowy router świetnie się spisuje. Nasz przewodnik po zakupie routera bezprzewodowego zawiera wskazówki dotyczące wyboru najlepszego dla Ciebie routera.

Sieci siatkowe pokrywają każdy centymetr Twojego domu siecią Wi-Fi.

Jeśli masz duży dom, sieć "mesh" jest znacznie bardziej efektywna niż pojedynczy router. Systemy te wykorzystują wiele punktów nadawczych, które pokrywają Twój inteligentny dom błyskawicznie szybką siecią Wi-Fi, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Każdy punkt satelitarny, lub "węzeł", w tych systemach używa tej samej nazwy sieci (SSID). Dzięki temu urządzenia pozostają w kontakcie z silną siecią Wi-Fi podczas chodzenia po domu. Systemy te są o wiele bardziej wytrzymałe niż tradycyjne bezprzewodowe repeatery czy wzmacniacze sygnału.